Foto Art Studio-Stereoskopia-Anaglify-Programy 3D-Zdjęcia Street View

Kiedyś jedna osoba zagladająca na moją stronę zadała mi pytanie.  Czy jest jakiś sposób na to, żeby idąc do kina na seans 3D, obejrzeć film w normalnym formacie? Na przykład jakieś drugie magiczne okulary? Niestety niektóre filmy są jedynie w 3D, a nie każdy to lubi.

Wtedy odpowiedziałem: Okulary 3D służą do tego aby jednym okiem oglądać obraz lewy a drugim prawy. Jeśli więc weźmiemy dwie pary okularów, wyciągniemy z nich szkła i zestawimy pary (lewe-lewe) i (prawe-prawe), a nie jak w oryginalnych (lewe-prawe) to otrzymamy dwie pary okularów w których będziemy mogli oglądać obraz 2D. Problemem może być jedynie zdobycie takich okularów jakie są używane w kinach 3D i oczywiście umieszczenie szkieł w oprawkach ze względów na ich kształt. Myślę, że Pana przypadek nie jest odosobniony i pewnie niedługo pojawi się jakaś firma, która tekie okulary będzie produkować.

I tak jak myślałem okulary tego typu już można sobie kupić.  Oferuje je  Think Geek. Okulary DE-3D jak sama nazwa wskazuje służą do zamiany fimów 3D na 2D, przydatne będą na pewno dla wszystkich, którzy nie lubią technologii trójwymiarowej, odczuwają ból głowy lub nudności.

Są tacy, którzy powiedzą: Jak ktoś nie lubi kina 3D niech nie chodzi na seanse. No tak, ale jeśli idzie się z rodziną lub film jest wyświetlany tylko w 3D? W kinie takie okulary powinny byc dostępne bezpłatnie.

A tak na koniec. Niestety cały ten tekst to primaaprilisowy żart (który w rzeczywistości działa)